KOPIOWANIE I TŁOCZENIE PŁYT

g17017

Oferujemy wysokiej jakości kopiowanie i tłoczenie płyt CD, DVD 5 / DVD 9 / DVD10. Produkcja płyt CD i DVD to oferta kierowana do klientów z Warszawy oraz z innych miejsc w Polsce. Zapraszamy się zapoznania się z naszą szczegółową ofertą oraz cennikiem tłoczenia i kopiowania płyt w naszej tłoczni CD.

Płyta kompaktowa (CD) to poliwęglanowy krążek, który zawiera cyfrowo zakodowane informacje. Odczyt danych odbywa się bezdotykowo, za pomocą wiązki laserowej.

Technologia została opracowana wspólnie przez firmy Philips i Sony pod koniec lat 70. XX wieku – płyta miała służyć do zapisu i odtwarzania muzyki. Do tej pory na bazie tego pomysłu powstało wiele formatów (np. DVD-5, DVD-9, DVD-10, Blu-ray), do dziś z powodzeniem wykorzystywanych.

Standardowa płyta CD to krążek o średnicy 12 cm. Można na niej zmieścić 74 min muzyki zapisanej przy użyciu kodowania PCM (odpowiada to 650 MB danych).

W zależności od nakładu możemy wybrać odpowiednią metodę produkcji:

 Powielanie przy użyciu duplikatorów:

Pozwoli na wyprodukowanie małego nakładu w krótkim czasie (1-2 tysiące sztuk nawet w ciągu 1 dnia) oraz bardzo szybki dodruk w razie wyczerpania zapasów. Kopiowanie to metoda znacznie szybsza niż tłoczenie płyt CD i DVD, pozwalająca na personalizację oraz wytworzenie nawet małych nakładów. Jednak tego rodzaju produkcja CD czy DVD nie gwarantuje tak długiej żywotności płyt jak tłoczenie. Są też mniej odporne na zarysowanie.

 Tłoczenie:

To wysoko wydajna technologia duplikacji nośników cyfrowych CD i DVD, bardzo opłacalna przy dużych nakładach. Powielanie/replikacja z zastosowania tej przemysłowej metody ma wiele zalet:

  • tłoczenie płyt CD i płyt DVD w ten sposób gwarantuje ich zdecydowanie dłuższą żywotność oraz trwałość,
  • dodatkowo przy większych nakładach – powyżej 500-1000 sztukach – cena jednostkowa wychodzi bardzo niska (szczegóły w cenniku),
  • tłoczenie CD i DVD to również gwarancja dużej odporności na zarysowania.

Czas oczekiwania na realizację tej usługi to około 7 dni roboczych.

CO DALEJ?

Jeśli zdecydowali się Państwo na jedną z powyższych metod produkcji – kopiowania przy użyciu duplikatów bądź tłoczenia płyt CD i DVD – następnym krokiem będzie dostarczenie do nas płyty bądź obrazu płyty.

Zachęcamy do zapoznania się z wymaganiami technicznymi jakie powinny spełniać dostarczane do nas materiały – Wszelkie potrzebne informacje dostępne są w dziale Specyfikacje .